Take a fresh look at your lifestyle.

İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Mi ? İdeal Yaş Farkı Kaç Olmalı ?

Bu yazımızda konumuz ilişkilerde yaş farkı. Birbirini çok seven 2 insan arasında gerçekten yaş farkının bir önemi var mı ? ilişkilerde yaş farkı ne kadar olmalı ? İlişkilerde yaş farkı etkisi nedir ? İlişkilerde yaş farkı ve cinsellik arasındaki bağlantı , ilişkide yaş farkı sorun yaratır mı ? Yaş farkı yüzünden cinsel olarak ne gibi sorunlar olabilir ? İlişki de 5 yaş fark çok mu ya da 20 yaş büyük biri ile ilişki yaşanabilir mi ? Tüm bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

iliskilerde yaş farkı olursa ne olur

Bir sevgiliniz var ve onu çok seviyorsunuz ama bir sorun var ki o sorunda partnerinizinsizden yaşça büyük olması. Eğer aranızdaki fark bir kaç yaş gibi önemsenmeyecek bir rakamsa hiçbirşeyin moralinizi bozmasına izin vermeyin ama böyle değil de yaş farkı 10 , 15 hatta 20 den fazla ise bir çok sorun sizi bekliyor demektir. Peki bunlar ne gibi sorunlar mı ? Okuyup öğrenebilirsiniz.

İlişkilerde Yaş Farkı Önemi

Öncelikle burada yer alan yazıların bir takım tecrübe ve gözlemlerden oluştuğunu hatırlatmak isteriz. Tabi ki istisnai durumlar insanların kişiliklerine ve kişiliklerin uyumluluğuna göre değişecektir. Buradan yola çıkarsak birbiri arasında ciddi yaş farkı olan çiftler arasında çeşitli sorunlar gözlemlenmesi beklenirken gayet uyumlu bir hayat sürebilme ihtimalleri olduğunu da belirtmek isteriz. Yaş farkı önemli bir kriter olsa da unutulmaması gereken en önemli şey çiftlerin karakterleri arasındaki gerçek uyumdur.

5 Yaş farkı olan çiftler

Çiftler arasında 5 yaş farkı olması çok mu ? Kesinlikle değildir. 5 yaşa kadar olan fark çiftler arasında kesinlikle sorun olmayacaktır. En azından sorun olursa bile bu yaş farkı sebebiyle olmayacaktır. 2 tarafta aynı kuşakla büyümüştür. Kadınlar için erkeğin 5 yaş büyük olması zaten beklenen durumdur. Erkekler geç olgunlaşır. Örneğin 25 yaşında bir erkek olgunluğu ile 20 yaşında bir kadının olgunluk seviyesi , düşünce yapısı , hayat görüşü , macera yaşama isteği hemen hemen aynıdır. Cinsel birliktelikte hiç bir sorun olmadan her iki tarafta istek ve arzu ile birbirine yaklaşacaktır

İlgini Çekebilir : Yatakta Erkeği Azdıran Cümleler : En Azdırıcı 8 Cümle

ilişkilerde olması gereken yaş farkı ne olmalı

10 yaş farkı olan çiftler

Çiftler arasında 10 yaş fark olması çok mu ? Artık yavaş yavaş yaş farkı ile sorunlar ortaya çıksa da başa çıkılmayacak kadar büyük değildir. Bir taraf gezmek isterken öbür taraf dinlenmek isteyebilir , ya da bir taraf o gece cinsel birliktelik isterken diğer taraf başka bir plan yapmış ve o an ona cinsellik çekici gelmiyor olabilir. Kadınlar için erkeğin 10 yaşa kadar büyük olmasının bir gideri vardır. Erkeğin geç olgunlaşması , bazı kadınların olgun erkeklerden hoşlanması , sakin karakterli kadınlar için daha oturmuş bir erkek olması avantajdır. Kadının erkekten 10 yaş büyük olması ise erkek için ileriye dönük bir takım problemler doğurabilir.

Orta yaş grubunda iseler kadının doğurganlığının bitecek olması , erkeğin ve kadının beklentilerinin farklı olması , Kadının fiziksel görüntüsünden bir takım olumsuz değişiklikler göze batması muhtemel sorunlardır.

15 yaş farkı olan çiftler

Çiftler arasında 15 yaş fark olması çok mu ? İlişkilerde yaş farkı 15 ile başlar diyebiliriz. Artık hem erkek için hem kadın için partnerinin 15 yaş küçük olması sorun olmaya başlar. En başta her iki tarafta aile ve çevre karşı çıkmaya başlar. Özellikle erkek kendinden 15 yaş büyük bir bayanı gerçekten seviyorsa ve ciddi bir adım atmak isterse ailesinden büyük tepki görmesi muhtemeldir.

İlişkilerde 15 yaş farkı ciddi bir farktır , her iki tarafında aşka bakışı , beklentileri farklıdır. Kadının 15 yaş büyük bir erkekle birlikte olması beklediği ve arzuladığı cinsel performansı bulamamasına da yol açar. Olumsuz cinsellik mutsuz evliliklere gebedir. Kadınların ve erkeklerin kendisinden 15 yaş büyük biriyle birlikte olmasının ardında ne gibi çıkarlar olduğu da incelenmelidir. Mantık evlilikleri için ideal bir yaş aralığıdır.

20 yaş farkı ve üstü olan çiftler

İlgini Çekebilir : Juno Hesaplama Nasıl Yapılır ? Juno Kadersel Eş Hesaplama

Çiftler arasında 20 yaş fark olması çok ciddi sorunlara yol açar. Nerdeyse bir taraf , diğerinin çocuğu yaşındadır. Bu sebeple ciddi kuşak sorunları yaşanabilir. Birinin istediği sevdiği birşeyden diğer taraf zevk almayabilir. Yaş aralığı 20 olan çiftler de çıkarlar söz konusudur. Yaşı küçük olan tarafın maddi bir takım çıkarlar göz ettiğinden söz edilebilebilir.

Kendinden 20 yaş büyük bir bayanla evlenen bir adamın baba olma hayali olmamalıdır. Kendinden 20 yaş büyük bir kadının fiziksel görüntüsüde erkeği tatmin edici ölçüde olmayacağından birliktelik maddi çıkarlara dayanacaktır. Özellikle bayanlar ilişkilerde 20 yaş farkına büyük dikkat etmelidir. Körkütük aşık olup ellerindeki tek mal varlıklarını da kaptırmamalıdır.

Kadın kendinden 20 yaş büyük bir erkekle evleniyorsa da bunun sebebi o adamın maddi gücünden yararlanmak olabilir. Cinsel performas kadının beklentilerinn altında kalır bu da kadının aldatma ihtimalini kuvvetlendirir. Erkek kendinden 20 yaş küçük bayanla evlenirse de amacı kendini baktırtmaktır. Sapkınlık derecesinde cinselliğe meyilli erkeklerde 20 yaş küçük bayanlar tercih sebebi olabilmektedir.

iliskilerde yaş farkı olursa ne gibi sorunlar olur

İlişkilerde Yaş Farkı Ne Kadar Olmalı ?

Buraya kadar yazdıklarımızdan yola çıkarsak en ideali insanların kendi yaş gruplarına yakın civardaki insanlarla arkadaşlık kurması bunu ilerletmesidir. İlişkilerde yaş farkı 10u geçmemelidir. Kadınlar için 5-10 yaş büyük erkekler ideal iken erkekler için kendi yaş grubundaki bayanlar ya da en fazla 5 yaş büyük bayanlarla ilişkilerde sorun yaşanmaz.

Erkekler Yaş Farkını Önemser Mi ?

Erkekler yaş farkını kadınlara göre daha fazla önemser. Özellikle kendinden büyük kadınlarla birlikte olurken ilişkilerde yaş farkı daha önemli bir hal alır. Erkekler kadınlara göre fiziksel görünüme daha fazla önem verir. Yaşı büyük olan kadın erkeğe göre daha hızlı çökmeye başlar ve alımlı , güzel görüntüsünden uzaklaşır. Yine kadının doğurganlık süresi sınırlı olduğu için erkek yaş farkını önemser. Özellikle yaş farkı 10 dan büyük ise işin içine maddiyat veya mantık evliliği girmiş olma ihtimali yüksektir.

ilişkilerde yaş farkı ve cinsellik

İlgini Çekebilir : Erkekler İçin Bakirelik Önemli Mi ? Bakirelik Nedir ?

Erkekler kendinden küçük bayanlarla birlikte olurken ise ilişkilerde yaş farkı çok aramazlar. Hatta yaş olarak bayanın erkekten küçük olması erkek psikolojiisinde önemlidir. Daha uzun bir cinsel hayat , daha uzun süren bir güzellik , doğurganlık süresinin yüksek olması , yaşlanın kadının ona bakabileceği güçte olması erkeğin yaş olarak küçük bayanlarla birlikte olmasına gerekçe gösterilebilir.

Bu yazımızda sizlere ilişkilerde yaş farkı konusunu anlatmaya çalıştık. Yazının başındada dediğimiz gibi herkesin karakteri farklı olduğundan her zaman burada yazılanlar kesin doğru olacak diye birşey yoktur. Her karakterin huyu , seçimi , davranışları farklıdır. Burada yazılanlar sadece tecrübe ve gözlemlere dayanmaktadır.

İlişkilede yaş farkı ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir. Bize sormak istediğiniz başka sorular varsa iletişim bölümümüzü kullanabilir ya da yorum yazabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] İlginizi Çekebilir : İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Mi ? İdeal Yaş Farkı Kaç Olmalı ? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.