Take a fresh look at your lifestyle.

İnternetten Sevgili Bulma Nasıl Yapılır ? Sevgili Bulma Yöntemleri

“İnternetten sevgili yapmak” diye bir tabir var bugün hayatımızda. Çevrenizdeki insanlardan en az bir iki tanesinin internetten sevgili yaptığına şahit olmuşsunuzdur. Bu yazımızda sizler için internetten sevgili bulma nasıl yapılır ? Diğer bir tabir ile internetten sevgili nasıl yapılır ? İnternetten yeni insanlarla tanışma yöntemleri nelerdir ? Gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda sizler için vermeye çalışacağız.

İnternetten sevgili bulma için öncelikle yeni insanlarla tanışmanız gerekir. İnternet ilk çıktığı zamanlar sadece okuma odaklı iken daha sonra ki dönemler de insanların birbirleri ile etkileşime girebildiği internet ortaya çıktı. İnsanların birbiriyle etkileşime girebilmesi hem interneti daha sık kullanılan bir mecra haline getirdi hem de insanların yeni insanlarla tanışması için yeni bir kapı açtı.

İnternet vasıtası ile yerinizden kalkmadan ülkenin bir ucundan başka bir uçtaki insana ulaşılabilir hale geldi. Hatta yabancı dil biliyorsanız tüm Dünya ile arkadaşlık kurabilir yeni insanlar , yeni kültürler tanıyabilirsiniz. Önemli olan bunları nasıl yapacağınızı bilmek ve doğru sitelere yönlenmek.

İnternetten Sevgili Bulma Yöntemleri

1- Sosyal Medyadan Sevgili Bulma

Günümüzde yeni insanlarla tanışmak isteyenler için sosyal medya adeta bulunmaz bir nimet. İnsanların paylaşımları sayesinde birbiriyle etkileşime girdiği bu yeni düzen de hiç tanımadığınız milyonlarca insanın prıfili adeta bir katalog gibi önünüzde oluyor ve siz paylaşımlarını beğendiğiniz insanlara yürüyebiliryorsunuz.

internetten sevgili bulmak için hangi programlar kullanılır

Günümüzde bu anlamda kullanabileceğiniz pek çok sosyal medya uygulaması bulunuyor. Özellikle İnstagram , Tiktok , Swarm , Twitter gibi sosyal medya uygulamaları internetten sevgili bulma konusunda bugün oldukça etkili uygulamalar arasındadır. Tüm zamanların en büyük efsanesi Facebook ise şu günlerde biraz düşüşte olsa da yine de insanların birbiriyle tanışma şansı yakaladığı , yeni sevgili bulabileceğiniz mecraların başında geliyor.

Yukarıda belirttiğimiz sosyal medya uygulamalarının dışında sırf insanların birbirileri ile tanışması , yeni arkadaşlıklara yelken açması için yapılmış sosyal medya uygulamaları da mevcut. Özellikle cinsel partner arayanların ugrak yeri olan Tinder bu alanda öne çıkıyor. Azar , Badoo , Happn gibi arkadaşlık uygulamaları da internetten sevgili bulma konusunda öne çıkan sosyal medya uygulamaları arasında

İlerleyen günlerde tüm bu sosyal medya uygulamaları üzerinden nasıl sevgili bulabileceğinizi derinlemesine sizler için anlatacağız

2-Forum Sitelerinden Sevgili Bulma

İnternetten sevgili bulma konusunda yararlanabileceğiniz bir başka yer de forum siteleri. Özellikle binlerce üyesi olan forum sitelerinde şansınız daha da yüksek. Forum sitelerinde oluşturulan profiller sosyal medya uygulamalarındaki gibi detaylı profiller olmasa da ve genelde profil foto olarak avatarlar kullanılsa da fikirlerin , yorumların paylaşıldığı forum sitelerinde siz de kendinize en çok uyan fikirlere sahip profilleri takip edebilir ve özel mesaj yoluyla bir adım atıp tanışabilirsiniz.

Forum sitelerinden sevgili bulma , sosyal medyadan bulmaya göre daha zordur ama tabi ki imkansız değildir. Gözünüze kestirdiğiniz profilin geçmişteki tüm yazılarını yorumlarını okuyup karşı tarafın bilgi ve görüşleri konusunda bilgi sahibi olabilir ve ilgili alanlardan yürüyerek dikkatini çekebilirsiniz. Gerisi sizin laf yapabilme , muhabbet açabilme becerinize kalmış

3-Sohbet Sitelerinden Sevgili Bulma

Her ne kadar amaç sohbet olsa da buralardan ciddi ilişki çıkarmak oldukça zordur. Fiziksel görüntünüze , sesinize güveniyorsanız şansınız yüksek. Kameralı sohbetler açıp , rastgele yeni insanlarla tanışıp internetten sevgili bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Google üzerinde sohbet siteleri yazıp aratabilir ya da buraya tıklayarak sohbet yoluyla sevgili bulabileceğiniz sitelere bir göz atabilirsiniz.

Sohbet sitelerinde eşleşme rastgele olur. Eşleşmeyi beğenmediğiniz zaman yeni bir eşleşme talep edebilirsiniz. Beğendiğiniz bir kız ya da erkek karşınıza çıktığı zaman ilk bir kaç saniyede vereceğiniz imaj sohbetin devamlı olabilmesi için çok önemli. İlk saniyeler geçtikten sonrada yapacağınız sohbetin kalitesi ilişkinizi devamlı kılacaktır.

4-Sohbet Programları ile Sevgili Bulma

Artık pek popüleritesi kalmasa da bir zamanların ünlü sohbet programları yeni arkadaşlıklar kurarken çok popülerdi. Bunların başında MIRC programı gelir. Eskiler bilir , bilgisayara yüklenen program sayesinde bir servera bağlanılır ve bu server üzerinde yer alan çeşitli kanallara giriş yapılarak o an online olan kişilerin listesi görünürdü. Bu listeden sohbet edilmek istenen kişi seçilir ve “slm , merhaba ” gibi kelimeler ile sohbete giriş yapılırdı.

MIRC dışında MSN , Yahoo messenger , ISQ gibi sohbet programları da yine yeni arkadaşlıklar bulmada önemli programlardı. Bu programlar günümüz de popüleritesini kaybetse de hala aramızdalar ve internetten sevgili bulma konusunda kullanılabiliriler.

5- İlan Sitelerinden Sevgili Bulma

İnternetten sevgili bulma konusunda belki de en orjinal sevgili bulma yeri de ilan siteleridir. İlan siteleri kullanıcıların birebir görüşme yaptığı platformlardır. Genelde alıcı ve satıcı taraflar ve bunların oluşturmuş olduğu profiller vardır. İlan sitelerinde herhangi bir ürünle ilgili satıcıya mesaj yoluyla ulaşmanız mümkün. Bir sonraki aşama sizin yaratıcılığınızdan ve hoş sohbet olmanızdan geçiyor. Eğer ağzınız iyi laf yapıyorsa satış için bir araya gelmeniz bile mümkün. Oraya kadar gitmişken de bir kahve içersiniz herhalde artık 😉

Yeni sevgili bulma yolları isimli yazımızı okumadınız ise mutlaka buraya tıklayın

İnternetten Sevgili bulma hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir.

İnternetten sevgili bulmak için hangi platformları kullanmanız gerektiğinden az çok bahsettik. Burada yazılanlar size bu konuda bir fikir vermesi amacıyla yazılmıştır ve çoğunlukla işe yaramaktadır. Bu yazıda yer alan bilgileri başlangıç aşamasıymış gibi düşünebilirsiniz. Bundan sonraki yazılarımızda her bir yöntemi tek tek ele alıcaz ve nerede nasıl adımlar atmanızı sizlere anlayacağız. Yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmına bırakabilir ya da buradan bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.

1 yorum
  1. […] İnternetten sevgili bulma nasıl yapılır ? Öğrenmek istiyorsanız mutlaka tıklayın […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.