Take a fresh look at your lifestyle.

Ters Kovboy Pozisyonu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Cinsel ilişki pozisyonları arasında karşımıza çıkan Ters kovboy pozisyonu en çok merak edilen pozisyonların başında geliyor. Ters kovboy pozisyonu nasıl yapılır ? Ters kovboy kız pozisyonu , Ters kovboy erkek pozisyonu nelerdir Bu pozisyon zararlı mıdır ? Zevk alınır mı ? Bu ve bunun gibi daha çok merak ettiğiniz sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

ters kovboy pozisyonu nasıl yapılır

Çiftler arasında sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel hayat olması , evlilikler için son derece önemlidir. Cinsel ilişki kişilerin arzularını diri tutar. Birbirini isteyen insanlar cinsel tatmine ulaştığında daha pozitif olur. Kadın ve erkeğin cinsel ihtiyaçlarının giderilmesinde farklı pozisyonlarda cinsel ilişkilerin yaşanması önemlidir. Tekdüzelik bir süre sonra sıradanlığı getirir bu yüzden sağlıklı bir cinsel hayatta birden çok seks pozisyonu yaşamanız önemlidir. Ters Kovboy pozisyonu da sınırlarınızı zorlayacak farklı bir pozisyondur.

Ters Kovboy Pozisyonu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Bu pozisyonda erkek yatağa uzanır. Erkek ereksiyon halindedir. Kadın cinsel organı , erkeğin cinsel organının üzerine denk gelecek şekilde kadın , erkeğin bacakları yönünde oturur. Bu durumda erkek kadının sırtını , kadın ise erkeğin yüzünü değil bacaklarını görür. Bu pozisyonda iken kadın ellerini erkeğin bacaklarına koyar ve buradan güç alarak kalçayı yukarı aşağı hareket ettirir.

Ters Kovboy Pozisyonu Görseli

Bu pozisyonun temsili görseli aşağıdaki gibidir. Erkek yatar pozisyonda kadın üstündedir ve tüm hakimiyet kadındadır.

ters kovboy pozisyonu
ters kovboy pozisyonu görseli

Ters Kovboy Pozisyonu Zevk Verir Mi ?

Her iki tarafa da zevk veren bir pozisyondur. Kadın üstte olduğu için seks sırasında kontrol kadındadır. Erkek için oldukça basit bir pozisyondur. Diğer pozisyonlarda harcadığı enerjiyi kazanması için zaman kazandırır , bütün çabayı kadın gösterir ve erkeğe göre daha fazla zevk alır. Ayrıca bazı kadınlar seks sırasında gücü kendinde hissemeyi de sever bu tür kadınlar için de bu pozisyon uygundur

Ters Kovboy Pozisyonu Faydaları Nelerdir ?

 • Fazla esneklik gerektiren bir pozisyon değildir.
 • Yapması oldukça kolaydır.
 • Kadın daha fazla olsa da her iki tarafta zevk alır
 • Kadın efor sarfederken erkek sadece yatar , dinlenme ve soluklanma şansı bulur
 • Kadınlarda kalça , baldır ve kollara egzersiz niteliğindedir.

Ters Kovboy Pozisyonu Zararları Nelerdir ?

 • Kadın için oldukça yorucu olabilir.
 • Düzgün yapılamaması durumunda erkek için ereksiyon kaybı yaşanabilir
 • İlişki sırasında göz kontağı kurulması mümkün değildir.
 • Bel ağrısı ve beklenmedik başka sağlık sorunları görülebilir.

Bu pozisyon da uyarmamız gereken bir konuyu da belirtelim. Bu pozisyon sırasında yaşanmış bir takım sakatlıklar mevcuttur. Bunların arasında en ilgi çekici olanı , erkek cinsel organının kırılması ile ilgili haberlerdir. Son zamanlarda yaşanan ve medyaya düşmüş ilgili haberi okumak isteyenler buraya tıklayabilir.

Erkek cinsel organı yani penis kemik bir yapıya sahip olmasa da ilişki sırasında kırılma sorunu yaşayabilmektedir. Penil fraktür, penisin genişlemesine ve dik durmasına neden olan doku olan tunika albuginea yırtıldığında meydana gelir. Kadının erkeğin üzerinde sırtı dönük bir şekilde olduğu “ters kovboy” pozisyonunun penil fraktür yaşanması açısından tehlikeli bir pozisyon olduğu biliniyor. 

Ters Kovboy Pozisyonunu Daha eğlenceli Hale Getirmek için yapılabilecekler

ters kovboy faydaları zararları nelerdir

Kayganlaştırıcı kullanmak

Kayganlaştırıcı kullanmak , sürtünmeyi azaltarak hareket kolaylığı sağlayacaktır. Bu durum çiftler arasındaki penatrasyonu daha yumuşak ve daha rahat hale getirebilicek böylece zevkli ve keyifli bir cinsel ilişki yaşanbilecektir.

Yastık Kullanmak

Uzanan partnerin altına yastık veya minderler yerleştirmek, pozisyon sırasında ilave destek ve konfor sağlayabilir. Böylece belde oluşabilecek ağrılar geçiştirilebilir , aynı şekilde üstte olan partner içinde dizlerin altına konarak hareket için destek alınabilir.

Seks Oyuncağı Kullanmak

Yaşadığınız cinsel ilişkiden daha fazla zevk almak için seks oyuncaklarından da yardım alabilirsiniz. Vibratörler , anal seks oyuncakları , fantazi amaçlı kelepçeler alacağınız zevki arttıracaktır.

İlginizi Çekebilir : Strapon Ne Demek ? Ne İşe Yarar ? Çeşitleri Nelerdir ?

Doğru Pozisyonu ve Açıyı Bulmak

Ters Kovboy pozisyonunda maksimum zevke ulaşabilmek için en doğru açıyı bulmalı ve bunun için bir kaç konum değiştirmeniz gerekebilir. Üstte yer alan partnerin ellerinin önde ya da arkada olduğu farklı varyasyonlar denenebilir.

ters kovboy cinsel ilişki resmi

Azdırıcı Cümleler Kullanmak

Azdırıcı cümleler kullanmak her cinsel ilişki pozisyonunda işe yarayan maymuncuk bir hamledir. Her kapıyı açar. Partnerinizi gaza getirebilecek bir takım sözcükler onu da sizi de yaşadığınız cinsel birlikteliğe daha fazla kendinizi kaptırmanıza sebep olacaktır.

İlginizi çekebilir : Yatakta Erkeği Azdıran Cümleler : En Azdırıcı 8 Cümle

Ters Kovboy Pozisyonu Sık Sorulan Sorular

Daha fazla seks pozisyonu öğrenmek için seks pozisyonları kategorimizi takip edebilirsiniz. Sizlere en çok heyecan verecek pozisyonlara tek tek bu kategorimizde yer vermeye çalışıcaz. Bize sormak istedikleriniz için iletişim kısmını kullanabilir ya da bu yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

2 Yorumlar
 1. […] İlginizi Çekebilir : Ters Kovboy Pozisyonu Nedir ? Nasıl Yapılır ? […]

 2. […] İlginizi Çekebilir : Ters Kovboy Pozisyonu Nedir ? Nasıl Yapılır ? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.