Take a fresh look at your lifestyle.

Uzaktan İlişki Yürür Mü ? Neler Yapılmalı ? Nasıl Davranmalı ?

Sosyal medyanın günümüzde etkin olarak kullanılmaya başlanması ile uzaktan ilişkilerin sayılarında da artış gözlemlenmekte. Birçok kişi sosyal medya vasıtası ile farklı konumlardan arkadaşlıklar kurup , ilişkiler yaşayabiliyor. Bu durum kafalar da uzaktan ilişki yürür mü ? sorularını da getiriyor. Uzaktan ilişkinin yürümesi , sağlıklı ve düzgün gitmesi için neler yapılmalı ? Uzaktan ilişkilerde çiftler birbirlerine nasıl davranmalı ? Tüm bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

uzaktan ilişki yürütme nasıl yaılır , nasıl davnmalı

Uzaktan İlişki Yürür Mü ?

Uzaktan sağlıklı ve düzgün bir ilişki yaşamak mümkündür. Burada önemli olan 2 insan arasındaki kişiliklerin uyuşması , iyi niyetle birbirlerine sahip çıkmaları , karşılıklı anlayış göstermeleridir. Bunlara dikkat eden düzgün karakterli 2 insanın ilişkisinin yürümemesi için bir sorun olmamaktadır.

Burada ilişkiyi yaşayan çifte büyük bir iş düşmektedir. Uzaktan ilişki yürütmek , normal ilişkilere göre kat kat daha zordur. İhtiyacın olduğu anda yanında olamaz, yüz yüze görüşmeler her an gerçekleşemez , büyük sabır gösterilmesi gerekir. Her iki tarafta o an telefon görüşmesi için müsait olmayabilir bunun için sabırlı olmaları gerekmektedir.

Uzaktan İlişkiyi Yürütmek İçin Neler Yapılmalı ?

  1. İletişim Şeffaflığı: Uzaktan ilişkilerde şeffaf iletişim çok önemlidir. Duygularınızı, beklentilerinizi ve endişelerinizi partnerinizle doğru bir bilde paylaşmalı şeffaf iletişimi doğru kelimelerle kurmaya özen göstermelisiniz.
  2. Güven ve Bağlılık: Her ilişkinin temelinde sadakat yatar. Uzaktan ilişki yürür mü sorusunun cevabı sadakatten ve bağlılıktan geçer. Bunların olduğu yerde güven vardır. Güveni korumak için açık iletişim, sadakat ve tutarlılık gerekir.
  3. Zamanı Etkin Kullanma: Coğrafi mesafeler, zaman farklılıklarıyla birleşince, zamanı etkili kullanmak önemli hale gelir. Sevdiğiniz insanla hem size hem ona uygun ortak bir zaman diliminde buluşmalar ve görüntülü görüşmeler düzenleyin.
  4. Ortak Hedefler Belirleme: Hayatta birşeyler başarmak istiyorsanız mutlaka önünüze bir hedef koymalısınız. Bu durum ilişkiler içinde geçerlidir. İlişkinize yön vermek için ortak hedefler belirleyin. Birbirinize ulaşmak istediğiniz noktaları konuşun ve birlikte çalışın.
  5. Özgürlük ve Bağımsızlık: Uzaktan ilişki yürür mü noktasındaki en kırılgan madde budur. Genelde çiftler birbirlerinin özgürlüklerine ve bağımsızlıklarına karışır. Uzaktan ilişkilerde bu daha fazla gözlemlenmektedir. Oysa , Her iki tarafın da bireysel alanlara ve bağımsızlığa ihtiyacı vardır. Birbirinize güven duymak ve bireysel hedeflere saygı göstermek önemlidir.

Uzaktan İlişkilerde Nasıl Davranılmalı ?

Uzaktan ilişki yürütmede dikkat edilmesi gereken bir takım durumlar söz konusudur. Düzgün bir ilişki isteniyorsa kesinlikle aşağıda sıralanan maddelere dikkat edilmelidir.

uzaktan ilişki yaşamak
  1. Jeopolitik Durum: Uzaktan ilişkiler eğer farklı ülkelerde yaşanıyorsa işin içine çok farklı denklemlerde girmektedir. Bunlar ; Coğrafi uzaklık kaynaklı zaman farkı vs olabileceği gibi , yaşanılan ülkeler arasındaki politik durumlarda sebep olabilmektedir. Yüz yüze buluşmalar ayarlanacağı zaman diliminde , iki ülke arasında Vize ve seyahat kısıtlamalarının olup olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır.
  2. Teknolojik Araçları Etkin Kullanma: Uzaktan ilişki yürür mü konusunda günümüzde ki en önemli kozunuz sürekli artan teknoloji araşları ile mesafeleri sanal yoldan en aza indirmelerdir. Gelişmiş iletişim teknolojilerini kullanarak ilişkinizi canlı tutun. Video aramaları, anlık mesajlaşma ve sosyal medya gibi araçlarla düzenli iletişim kurun.
  3. Sık Ziyaretler: Uzaktan ilişkide, fiziksel temasın eksikliği hissedilebilir. Mümkünse düzenli aralıklarla birbirinizi ziyaret edin. İlişkiyi diri ve taze tutabilmeden yüz yüze görüşmelerin sık gerçekeleşebilmesi ya da ihtiyaç duyulan anda gerçekleşebilmesi önemlidir.
  4. Karşı Tarafın Psikolojisini iyi anlama : Uzaktan ilişki yürütmedeki en temel sorunların başında uzaklıktan kaynaklı olarak , karşı tarafın içinde yaşadığı psikolojiyi tam olarak algılayamama , aynı acı ve sorunları aynı değer de yaşayamamak gelir. Uzaklık sorunlarından dolayı bu olası bir durumdur. Ama karşıdan bir talepte bulunurken , karşı tarafın psikolojisinin ne durumda olduğu mutlaka göz önüne alınmalıdır. Partnerinizin zor günler geçirdiği zamanlarda sizin bunu doğru analiz etmeniz ve yanında olmaya çalışmanız son derece önemlidir.

Uzaktan İlişki Yürütme İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Bu yazımızda sizlere uzaktan ilişki yürür mü konusunda elimizden geldiğince yol göstermeye çalıştık. Düzgün bir uzaktan ilişkiye sahip olmak için neler yapmalı , nasıl davranmalı gibi sorulara cevap verdik. İlişkiler konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilişkiler kategorimize göz atabilirsiniz.

Aradığınız konuda henüz bir yazımız bulunmuyor ise bize aşağıdan yorum bırakarak ulaşabilir ya da iletişim bölümümüzden bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bizi Twitter yani X üzerinden takip edip , bize ulaşabilirsiniz : Twitter ( X ) Hesabımız

Daha farklı içerikler hakkında bilgi sahibi olmak için Bilmeyenkalmasin.com sitesini takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.