Take a fresh look at your lifestyle.

Erkekler İçin Bakirelik Önemli Mi ? Bakirelik Nedir ?

Bu yazımızda sizler için bakirelik konusunu ele alıyoruz. Bakirelik ya bakire olmak ne demek ? Bakirelik önemli mi ? Erkekler bakire olmayan kadınlar hakkında ne düşünür ? Bakire olmadığını nasıl açıklamalısın ? Erkekler bakire olmamayı sorun yapar mı ? Bakirelik hakkında insanlar ne düşünür ? gibi sorularınıza bu yazımızda cevaplar bulabilirsiniz.

Bakirelik Nedir ? Bakirelik Ne Demek ?

Bakire , hayatında hiç cinsel ilişki yaşamamış insanlara denir. Bu kişinin kız ya da erkek olması fark etmez. Bakirelik durumu her iki cins içinde söz konusu iken cinsler arasında bakirelik anlamında bir takım farklılıklar mevcuttur. Bu bakımdan bakirelik ; erkek ve kadın bakireliği diye ikiye ayrılır.

Erkeklerde Bakirelik , Erkeğin Bakire Olması Ne Demek ?

Hiç cinsel ilişkiye girmemiş erkeğe Bakir / Bakire denir. Erkek için bakirelik kavramı oldukça soyuttur. Fizyolojik bir yapı ve değişim söz konusu değildir bu bakımdan bir erkeğin bakire olup olmadığını anlamak dışardan bakıldığında imkansızdır. Bir erkeğin bakire olup olmadığını anca cinsel ilişki sırasında anlayabilirsiniz. Yol yordam bilen erkek ile hiç birşey yaşamamış erkek arasında bir fark vardır.

Kadınlarda Bakirelik , Kadının Bakire Olması Ne Demek ?

Hiç cinsel ilişkiye girmemiş kadına bakire denir. Erkeklerden farklı olarak , bayanlarda “kızlık zarı” gibi fizyolojik olgular bulunmaktadır. Kızlık zarı , vajina girişinde yer alan , az da olsa esneme payı olan , mukoza yapısında bulunan bir zardır. Latince adı Hymen dir. Vajinal yollarla gerçekleşen cinsel birlikteliklerde kızlık zarı bir takım bozulmalar yaşar ve bu kanamaya yol açar. Bu sebepten pek çok toplumda kızlık zarı ile kadının bekâreti ilişkilendirilir. Kızlık zarının hasara uğramış olması kadında bekâretin bozulduğuna kanıt olarak görülür. Kızlık zarı bozulan kadınlarda daha sonraki cinsel birlikteliklerde kanama görülmez. Bu sebeple kadınların bakire olup , olmadığı kolaylıkla anlaşılabilmektedir.

bekaret önemli mi kızlık zarı görüntüsü

Bakirelik Önemli Mi ?

Bu konunun net bir cevabı aslında yoktur. Sorunun cevabı içerisinde bulunulan toplum , kişilerin yaşamış ve yetişmiş olduğu farklı kültürler , Farklı dini inanışlara sahip olunulması gibi kriterler bakirelik önemli mi sorusuna farklı bakış açıları getirmektedir. Biz bu soruya içerisinde bulunduğumuz toplumun gelenek ve göreneklerini göz ederek , dinimiz İslam da belirtilen ayetlere bakacak olursak , Bakirelik önemlidir diyebiliriz.

İslam dinine göre ; evlilikten önce cinsel ilişkiye girmek yasaktır. İslam’da evlilik dışı yaşanan cinsel ilişki, zina ve fuhuş olarak adlandırılır. Zina büyük günahlardan biri sayılır. İsra Suresi‘nde (17/32) “Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o son derece çirkin bir iştir ve kötü bir yoldur” denmesi buna örnektir.

İslam’da olduğu gibi Yahudililikte de Bekaret önemlidir. Yahudilikte , Evlilikten önce cinsel ilişkiye girmek yasaktır. Evlilikte bekaret aranır ve bakire olmayanlar baba evine gönderilirler. Hristiyanlık ta yine bekaretin önemli olduğu dinler arasındadır. Evlilik öncesi her türlü ilişkiyi sıkı biçimde yasaklar. Bir adamın evli olmadığı bir kadını arzulaması da zina kapsamına girer. Budizm de ise bakirelik önemli bir kavram değildir, evlenmeden cinsel ilişki yaşamak normaldir.

bekaret önemli mi kaybedersem ne olur

Erkekler İçin Bakirelik Önemli mi ?

Erkekler için bakirelik önemlidir. Günümüzde daha çok genç kuşak bunun çokta önemli olmadığını söylese de iş evliliğe gelince farklı düşünceler işin içine girmektedir. Erkekler genel olarak gezip , eğlenirken daha önce bakireliğini kaybetmiş kızlarla birlikte olmayı seçer. Böylece daha özgürdür. Yaşadığı ilişkiyi daha derinlemesine yaşar. Evlilik konusu açıldığında elbette bunun sorun olmayacağını belirtir ve ilişkiyi yaşamaya devam eder. Yine de durum söylenenden farklıdır. Günümüzde Türk erkekleri için kızın bakire olması önemlidir. Özellikle doğu kültüründe büyümüş , belli bir eğitimin altındaki erkekler için kızın bakire olması bir tabu gibi önemlidir. Bazı erkekler ise bunun bir sorun olmayacağını belirtse de gerçek farklıdır ve partnerinin önceki ilişkisinde yaşadıklarını düşünerek ilişkide sorun yaşatmaya başlar.

Bakire Olmadığını Erkeğe Nasıl Açıklarım ?

Ciddi bir ilişkiniz var ve bakire değil iseniz bunu kesinlikle erkek arkadaşınıza ya da partnerinize çok geçmeden anlatmalısınız. Özellikle ciddi düşünülen ilişkilerde böyle birşeyin saklanmaya çalışılması oldukça güven kırıcıdır ve ne kadar gecikirse yıkıcılığı o kadar çok olur. Peki ama böylesi önemli birşeyi erkek arkadaşınıza nasıl anlatabilirsiniz. Şimdi biraz bu konuya değinelim.

bekaret önemli mi erkek arkadaşıma nasıl söylerim

Öncelikle tüm cesaretinizi toplamalısınız. Her türlü sonuca açık olmalısınız. İlişkiniz bitebilir de , karşı taraf benim için önemli değil benden sonrası önemli deyip sizi sahiplenebilirde. Sessiz sakin bir ortam olmasına dikkat edin. Onu çok sevdiğinizi , ama yanlış zamanda karşısına çıktığını söyleyin. Kendisini daha önceden tanımak istediğinizi böylece geçmişteki bir takım hataları yapmamış olacağınızı söyleyin. Zaten karşı taraf odun değil ise ne demek istediğinizi anlayacaktır. Yine de sizden duymak isteyeceği için ne gibi hatalar diye soracaktır. Lafı uzatmadan ondan önce baskası ile birlikte olduğunuzu söyleyin. Burada göstereceğiniz üzüntü ve pişmanlık karşı tarafta sizin için kötünün iyisi bir imaj bırakacaktır. Birden fazla ise birlikte olduğunuz kişiler sakın diğerlerini anlatmayın. Tek bir kişiyi anlatın. Sonra işi onun ilişkilerine getirin. Kadın – Erkek ayrımcılığına girmeden eğer senin de hayatın da böyle birşey oldu ise şimdi anlat ben seni affemeye hazırım deyin. Böylece psikolojik üstünlüğü tekrar ele alma şansınız olur. Zaten o da geçmişte yaşamış ise aranızda bir fark olmadığını ama bunu yine de ciddi düşündüğünüz için kendisine anlatmak istediğinizi söyleyin. Sizi gerçekten çok seviyorsa , kesinlikle devam edecektir. Bitiyorsa da zaten kökü olmayan bir ilişki yaşıyorsunuz demektir bu durumda da bitmesi iki taraf içinde daha hayırlı olur.

Bu muhabbetlere girmeden önce bir buluşma da bakirelik önemli mi sorusunun cevabını onun ağzından duymanız size izleyeceğiniz yol hakkında bilgi verecektir. Bunu yaparken pat diye sormayın tabi ki yoksa üstünüze gidecektir. Dolaylı olarak , başkaları üzerinden örnek vererek sorabilirsiniz.

Bakirelik Önemli Mi ? Bu Konu hakkında insanlar genel olarak ne düşünüyor ?

Bakirelik konusu yukarıda anlattığımız gibi insandan insana , kültürden kültüre , dinden dine değişir. Peki içinde bulunduğumuz toplum bakirelik konusunda ne düşünüyor dersiniz ? Bazı şeyleri artık aşabildik mi ? Yoksa hala bir takım gelenekler kültürümüzdeki yerini koruyor mu ? İşte sokakta her kesimden 10 larca insan ile yapılmış ” bakirelik önemli mi ? ” röportajı

Bakirelik önemli mi ? Sarı Mikrofon Youtube sokak röportaj videosu

Bu yazımızda ” Bakirelik Önemli mi ” konusunun en çok merak edilen sorularına basit ve net cevaplar vermeye çalıştık. Bakirelik teriminin tanımını yaptık. Erkekler için bakirelik önemli mi ? Toplumumuz da bakirelik önemli mi ? gibi sorulara yazılı ve görsel cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla ilgili tarafımıza sıkça sorulan sorular ve cevapları şöyledir.

Eğer aradığınız soruların cevapları aşağıda bulunmuyorsa iletişim kısmından bize yazabilir ya da bu yazının altına yorum atarak sorunuzu bize ulaştırabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. […] Erkekler için bakirelik önemli mi ? Sorunun cevabı bu yazımızda.. […]

  2. […] İlgini Çekebilir : Erkekler İçin Bakirelik Önemli Mi ? […]

  3. […] İlgini Çekebilir : Erkekler İçin Bakirelik Önemli Mi ? Bakirelik Nedir ? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.