Take a fresh look at your lifestyle.

Kadınlar Neden Aldatır ? 5 Maddede Kadınların Aldatma Sebepleri

Bu yazımızda Kadınlar Neden Aldatır ? konusuna yer vermeye çalışıcaz. Her ne kadar aldatma eğilimi erkeklerde daha fazla olsa da kadınlar da maalesef aldatma eylemi içine girmektedir. Peki kadınların aldatma sebepleri nelerdir ? Kadınların aldatmalarına neden olan etmenler neler ? Hazırsanız okumaya başlayabilirsiniz.

Kadınlar Neden Aldatır isimli bu yazımızda kadınların aldatma sebeplerini 5 ana madde altında toplıcaz daha sonra ise bu maddeler dışında yer alabilecek diğer etkenleri de sizler için sıralamaya çalışıcaz. Burada yazılanların bir genelleme olduğunu unutmayın ve kadınlar neden aldatır sorusunun cevabının aslında kişiden kişiye de değişebileceğini aklınızda bulundurun.

kadınlar neden aldatır kadınların aldatma nedenleri neler
kadınlar neden aldatır kadınların aldatma nedenleri neler

İlgini Çekebilir : Aldatan Erkek Tekrar Aldatır mı ?

Kadınların Aldatma Sebepleri

 1. İhtiyaçların Karşılanmaması:

Birçok ilişkide, bir tarafın temel ihtiyaçları karşılanmadığında aldatma riski artar. Erkeklerde bu ihtiyaçlar daha çok cinsellik yönünde ağır basar iken , Kadınlar da duygusal olarak tatmin edilmek isterler. Yaşanan İlişkide ( evlilik ya da sevgililik ) duygusal yakınlık ve bağlılık eksikse, bir kadın başka bir yerde bu eksikliği arayabilir.

Yine erkeklerdeki cinsel ihtiyaç gibi kadınlar da da cinsel ihtiyaç faktörü vardır. Kadınlarda bu ihtiyacının karşı taraf tarafından karşılanmasını bekleyebilir. 2 tarafında karşılıklı zevk alarak cinsel birliktelikler yaşaması , farklı fantaziler deneyerek cinselliklerini daha tatmin edici boyutlara çekmeleri ilişkileri için önemlidir.

 1. Duygusal Bağın Zayıflığı:

Kadınlar , erkeklere göre daha duygusal varlıklardır. Duyguları ile daha fazla düşünür ve hareket ederler. Bir ilişkinin temelinde de duygusal bağ vardır. Kadınlar, partnerleriyle duygusal bir bağ kuramadıklarında veya bu bağ zayıfladığında, dışarıda başka bir bağ arayabilirler. Kadınınıza ile ilgi göstermek , ortak etkinliklerde yer almak , kısacası birlikte daha fazla zaman geçirmek daha kuvvetli duygusal bağların oluşmasına sebep olacaktır.

 1. İletişim Sorunları:

Kadınlar neden aldatır sorusunun temelinde yatan nedenlerden biri de çiftler arasındaki iletişim sorunlarıdır. İyi iletişim, sağlıklı bir ilişkinin temelidir. Eğer iletişim kopuksa veya çatışma çözme becerileri zayıfsa, bir kadın kendini anlaşılmamış hissedebilir ve bu da aldatma riskini artırabilir. Kadınlar her daim kendilerini anlayabilen ve beklentilerini karşılayabilen erkeklerden hoşlanırlar. Bu beklentiler , maddi ve manevi olabilir.

 1. Dikkat ve Onay İhtiyacı:

Kadınların erkeklerden farklı olduğu bir başka konu da kadınların , erkeklerin her zaman dikkatlerini üstlerinde toplama isteği ve yaptıklarının onaylamasıdır. Her kadın birlikte olduğu erkekte dikkat ve onay arar. Örneğin saçında yaptığı bir değişiklik , o kadına sizin onu sıkı bir şekilde takip edip etmediğinizi göstermesi açısından size bir fırsattır. Bu tür fırsatları doğru değerlendirmek illişkinizde ki olumsuzlukları ortadan kaldıracak ve kadın , bu eksikliğin telafisini başka yer de arama zorunda kalmayacaktır.

İlgini Çekebilir : Aldatan Kocadan İntikam Nasıl Alınır ?

 1. Özsaygı Sorunları:

Kadınlar neden aldatır sorusunun son maddesi de kadının kendine duyduğu özsaygı ile alakalıdır. Bu kadının kendini değerli hissetmesi ile paraleldir. Eşi tarafından değersiz gösterilen , hor görülen , hırpalanan ve hatta darb edilen kadınlar , zaman içerisinde özsaygı sorunu yaşar ve bu Özsaygı sorunları, aldatma eğilimini tetikleyebilir. Bir kadın kendine değer vermiyorsa veya kendine güvenmiyorsa, dikkat çekmek veya çekici hissetmek için dışarıda başka bir ilişkiye yönelebilir.

kocasını aldatan kadınlar neden aldatır
kadınlar neden aldatır neden aldatma gereği duyar

Kadınlar Neden Aldatır ? Diğer Etmenler

Buraya kadar kadınların aldatma nedenlerini ana başlıklar altında toplamaya çalıştık. Bu başlıklara sığmayan bir takım etmenlerde yine söz konusudur. Bunlar daha çok ikili arasındaki problemlerden kaynaklı olabileceği gibi , kadının karakteri ile de doğrudan alakalıdır.

 • Evlilikte çeşitli nedenlerden mutsuz olmaları
 • Evlendiği adamı sevmeden , aile baskısı ya da benzer bir şekilde evlenmeye zorlanması ve ilerde gerçekten sevdiği bir adamın karşısına çıkması
 • Eşinin beklediği karakteri oraya koyamaması , pasif davranması
 • Aile kavgalarında kendi ailesini desteklemesi
 • Eşinin çeşitli sebeplerle evden uzak veya evin dışında yaşaması
 • Erkek tarafından aldatılmış ise , intikam alarak aldatma isteği
 • Eşinin kötü alışkanlıklara sahip olması. ( alkol , uyuşturucu , kumar vb )
 • Erkeğin kendi kişisel bakımına özen göstermemesi , kötü kokması vb..
 • Çekirdek aileden uzak , kalabalık bir yaşam sürülmesi , kadının kendini rahat ve özgür hissedememesi
 • Kadındaki psikolojik sorunlar ya da kolay lafa gelir kolay ikna edilebilir zeka seviyesine sahip olması
 • Bir takım kötü alışkanlıklara sahip olması ve bunların etkisinde kalıp hareket etmesi
 • Sosyal Medya Faktörü ( İnstagram , Tiktok ve Facebook gibi ) ile orada görülen hayata özenilmesi ya da orada tanışılan insanların yalanlarına inanılması

Kadınlar Neden Aldatır ? Sonuç ve Özet

“Kadınlar Neden Aldatır?” sorusunun yanıtı karmaşık ve kişiseldir. Burada yazılan nedenler ve gösterilen sebepler birer genellemedir. Unutulmamalıdır ki , Her ilişki benzersizdir ve aldatma nedenleri farklılık gösterebilir. En önemlisi, bir ilişkiyi kurtarmanın ve sağlıklı bir şekilde devam ettirmenin yolu, iletişim, anlayış ve çiftler arasındaki bağın güçlendirilmesidir.

Unutmayın ki, aldatma bir çözüm değildir ve ilişki sorunlarıyla başa çıkmak için daha sağlıklı yollar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı açıkça ifade etmek, bir ilişkiyi sağlamlaştırmak için önemli bir adımdır.

Kadınlar Neden Aldatır Sık Sorulan Sorular

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.