Take a fresh look at your lifestyle.

Sevgili İle Ne Konuşulur ? Konuşacak şey bulamayanlara tavsiyeler..

Kimi zaman özellikle ilk kez ciddi bir ilişki yaşayanlarda çok önemli bir sorun ortaya çıkabiliyor.. ” Sevgili İle Ne Konuşulur ” sorunu.. Bir çok genç kardeşimiz ne konuşacağını bilemediği için buluşmaktan kaçınıyor ya da telefonlarda tutuk kalıyor kimi zaman da mesajlara ne cevap vereceğini bilemiyor. Oluşan bu olumsuz elektrik , ilişkiyi de olumsuz etkiliyor ve bir süre sonra ayrılıklar yaşanabiliyor. Bu yazımızda mesajda sevgili ile ne konuşulur , sevgiliyle telefonda ne konuşulur , yüz yüze buluşma da flörtle neler konuşulabilir bunları anlatacağız.

Sevgili ile Ne Konuşulur ?

Sevgili ile Telefonda Ne Konuşulur ?

Öncelikle mutlaka hal , hatır sorarak muhabbete girilmeli. Ama tabi burada sıradan bir arkadaşa sorar gibi sormayın , o sizin için özel ise bunu özel kelimelerle süslemelisiniz. Eğer herşey yolunda ise bir sonraki diyeceğiniz cümle onu ne kadar özlediğinizle alakalı olmalı. Herkes karşıdaki kişinin kendisini ne kadar sevdiğini duymak ister. Utanmadan düzgün cümleler ile , geçmiş buluşmaları da aralara serpiştirerek bir sonraki buluşmanın ne zaman olacağı konusunda konuşabilirsiniz.

Bir sonraki buluşma muhabbeti bitti ise o gün neler yaptığını sorun. Yaptığı işlerden mutlaka yeni sorular çıkarmaya çalışın. Özellikle karşınızdaki bayan ise zaten anlatmak ister. Sizin burada sorduğunuz sorular onu daha çok alevlendirecek ve daha bir iştahla anlatmaya başlayacaktır. O da bittikten sonra kendinizden , o gün yaptıklarınızdan bahsedin. Zaten o da sizinle ilgiliyse o da detayları sorup öğrenmek isteyecektir.

Bunlar da bitince ortak arkadaşlara geçin. Sosyal medya üzerinden arkadaşınız ile ilgili bir paylaşımı konuşabilrisiniz. Falanca şuraya gitmiş çok güzel bi yer falanca bunu yapmış biz de bi gün yapar mıyız gibi muhabbetler hem yeni buluşmaların hem de yeni aktivitelerin kapısını açacaktır.

Aranızdaki ilişki yıllanmış bir ilişki ise gelecekten konuşmak ikinize de iyi gelecektir. Ya da geçmişteki komik anılara da değinilebilir. Eğer telefon görüşmesinden önce birbirinize attığınız komik video veya görseller var ise bunlarda muhabbetin ilerlemesinde yardımcı olacaktır. O bakımdan sık sık sevdiğinizle böyle videoları paylaşın.

Arkadaş Olarak Mı Görüyor, Yoksa Benden Hoşlanıyor mu ?  Diyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Mesajda Sevgili ile Ne Konuşulur ?

Kesinlikle güne Günaydın mesajı ile başlanmalı. Ama bu sıradan bir günaydın mesajı olmamalı. Özellikle özel kelimelerin son harflerini uzatmaya çalışın… ” Günaydın Aşkımmmmmmm ” küçük bir ayrıntı olsa da kesinlikle güne pozitiflik katar. Sonraki mesajlarda yine hal hatır sormayı ve ” seni özledim ” yazmayı unutmayın.

Mesajlarda detaylara girip kimseyi sık boğaz etmeyin. Anlatacağınız şeyler varsa müsaitsen arayayım mı diye sorun değilse zorlamayın. Gün içinde neler yapacağınızı yazın. Hangi aralıklarda müsait olacağınız bilgisini verin. Kimlerle nereye gideceğiniz bilgisi verin ve karşı tarafın gün içindeki programını öğrenin. Yine eş dost akraba hakkında anlatılacak şeyler varsa kısa özet verip telefonda konuşuruz deyin. Mesajda uzun uzun anlatmaya çalışmayın hem sizin vaktinize yazık olur hemde karşı taraf okumaktan sıkılıp telefonu bi kenara koyup sonra toptan okurum düşüncesinde kendi işine odaklanabilir. Sonuçta anlattığınız şeye anında tepki alamadığınız gibi sohbetteki heyecanı da kaçırmış olabilirsiniz.

Yüz Yüze Buluşmalarda Sevgili ile Ne Koşulur ?

Sevgili İle Ne Konuşulur

Yüz yüze buluşmalar , telefonla görüşmelere göre bir tık daha zor geçebilir. Onun yanınızda olması sizin heyecan katsayınıza gereksiz yük bindirebilir. Öncelikle sakin olun. Unutmayın karşınızdaki de sizin gibi bir insan. Gayet cool , rahat olun. Özellikle daha önce gittiğiniz , bildiğiniz yerlere giderseniz muhabbetinizin akıcılığı bakımından sizlere yararlı olacaktır.

Buluştuğunuz gibi öncelikle karşı tarafın ne kadar güzel ya da yakışıklı göründüğünden bahsedin. Pozitiflik her zaman kazanır. Karşı taraftan şu sanki olmamış gibi test sorusu gelebilir aldanmayın sana her türlü yakışıyor deyip yarı politik bir cevapla bu atağı savuşturun. Aç olup olmadığını mutlaka sorun. Aç ise ne yemek istediğini sorun. Kendiniz atlamayın karşı tarafa o şansı verin. Baktınız ki karşı taraf fikrini söylemek istemiyor sizin elinizin altında mutlaka önerebileceğiniz bir yer olsun. Bunu buluşmadan önce mutlaka planlayın.

Buluşma yürüyerek gezerek gidiyorsa zaten bir şekilde gittiğiniz yerlerle sokakta gördüğünüz insanlarla ilgili muhabbetler açabilirsiniz. Dünden önceki günden ortak arkadaşlardan , akrabalardan bahsedebilirsiniz.  Eğer bir mekana geçip oturduysanız biraz daha ciddi muhabbetlere girmenin vakti gelmiş demektir..

Aşağıdaki soruları sorup cevaplar almaya ve bu cevapları aklınızda tutmaya çalışın..

 • Sağlıklı bir ilişki, Onun için ne demek ? İlişki de şimdiye kadar onun rahatsız olduğu bir davranışınız oldu mu ?
 • Asla tahammül etmeyeceği davranışlar nelerdir?
 • Bir daha asla yapmak zorunda kalmayacağına sevindiği şey nedir?
 • Her zaman ertelediği şey nedir?
 • Büyük bir paraya bir anda kavuşsa neler yapardı ?
 • Her şeyin bir nedeni olduğuna inanıyor mu, yoksa olaylar olduktan sonra nedenler mi buluyor?
 • Kesinlikle affedilmez olduğunu düşündüğü bir şey var mı?
 • Geçmişe bir şey söylemek istese ne söylemek isterdi ?
 • Kıskançlık sınırları neler olmalı ? Ya da çiftler ne kadar rahat olmalı ?
 • En iyi arkadaşları kimler ? Gelecekte de bu insanları hayatında görüyor mu ?
 • Karar verirken aklını mı tercih eder , kalbini mi ?
 • Asla iyi bitmeyen bir şey nedir?
 • Yetiştirilme şekliyle ilgili herhangi bir şeyi değiştirebilseydi, bu ne olurdu?

Bunun gibi örnekleri sizde yüz yüze buluşmaya gitmeden önce düşünüp arttırıp , buluşmada sorabilirsiniz.

Genel Kültür , Sağlık , Teknoloji , Sosyal Medya gibi konularda bilgi almak istiyorsanız BilmeyenKalmasin.Com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum
 1. […] Eğer sevgiliniz var ama ne konuşacağınızı bilemiyorsanız buraya tıklayın […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.