Take a fresh look at your lifestyle.

Arkadaş Olarak Mı Görüyor, Yoksa Benden Hoşlanıyor mu ?

Arkadaş Olarak Mı Görüyor , Yoksa benden hoşlanıyor mu ? bu soru bir çok insanın eminim ki aklını karıştırmıştır. Biz de bu yazımızda kafanızda dönüp dolaşan bu sorunun cevaplarını size sebepleriyle açıklamaya çalışacağız. Sizin arkadaş olarak gördüğünüz kişi size farklı bir anlam yüklüyor veya sizden hoşlanıyor mu ? Sevdiğiniz , değer verdiğiniz bir insanın hareketlerinde size karşılık bir tuhaflık sezdiniz mi hiç ? Mesela sizin anlam veremediğiniz tripler olsun ya da durup dururken yaptığı kafa karıştıran sözleri tattınız mı hiç ? Eğer bunlar ve buna benzer şeyler yaşadıysanız bu arkadaşlığınız ilişki yolunda gidiyor demektir.

Benden hoşlanıyor mu anlayamıyorum

Birinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını size anlatacak olan şey onun sizin yanınızdaki tutumlarıdır. Googler üzerinde “Benden hoşlanıyor mu anlayamıyorum testi ” olarak çıkan sonuçları unutun. Biz burada kimseye test falan yapmıyoruz. Kendinizi sınavdaymış gibi hissetmeyin. Benden hoşlanıyor mu ? Sorunuzun cevabını aşağıdaki maddeleri okuduğunuzda siz daha net elde etmiş olacaksınız.

Sizi kıskanıyor mu ?

Kıskançlık konusu bu konuda en belirleyici unsurlardan biridir. Ne olursa olsun seven insan kıskanır. Elden gitmesini istemez. Başka bir rakip olmasını istemez. Kaybetme korkusu sarar , söyleyemez anlayamaz , size görse yersiz tripler içine girebilir. Ama size yersiz gelen bu tripler onun içinde kopan fırtınaların dışa vurumudur. Eğer başka erkeklerden ya da kızlardan bahsederken kıskanıldığınızı hissediyorsanız size karşı sadece arkadaşça duygular beslemiyor olması çok yüksek ihtimaldir. Benden Hoşlanıyor mu sorunuza ilk cevabınızı aldığınızı düşünüyorum.

Randevu Mu Sıradan Bir Görüşme mi ?

Benden hoşlanıyor mu

Herhangi bir arkadaş ile bir kafeye gitmek ile , sevgili adayı ile bir yerlere gitmek arasında ciddi fark vardır. Bunlar arasında seçilen mekandan tutunda , giyilen elbiselere hatta sürülen kokulara kadar herşey farklıdır. Sıradan bir arkadaş ile dışarı çıktığınızda üstünüze başınıza dikkat etmez , karşınızdaki ne düşünecek diye endişelenmezsiniz. Özel bir kişi ile bir yerlere gidilecekse olay başka bir hal alır. Ayrıca bu konudaki bir başka ip ucu da , buluştuğunuz kişinin mutlaka sizin , onun hakkında ne düşündüğünüzü öğrenme çalışmasıdır. Misal bak saçım böyle olmuş mu ? Sence bu kıyafet bende nasıl durmuş gibi sorular sizin gözünüzde kendinin nasıl göründüğünü merak etmesinden başka birşey değildir.

Arkadaşlık söylemleri Neler ?

Hitap şekilleri de size olan duyguları anlamanızda büyük yardımcıdır. Arkadaş olarak mı görüyor yoksa hoşlanıyor mu diyorsanız size ne diye hitap ettiğini bir düşünün. Özel sıfatlar , özel isimler mi takıyor size ? Yoksa diğer arkadaşlarına nasıl sesleniyorsa size de öyle mi sesleniyor ? Kanka , Panpa gibi sözcükler ilişki beklentiniz varsa en kötü sözcüklerdir. Kankadan dönmek zordur. Başka bir yazıda onu da anlatırız. İlgi , sevgi ve hatta aşk varsa kanka demek içinden gelmez size onu yakıştıramaz. İsminizle bile hitap ediyorsa emin olun ilişki şansınız daha yüksektir.

Sizi kendi arkadaşlarıyla yakıştırıyor mu ?

Bundan daha kötü şey olamaz belki de. Eğer gerçekten sizi kankalarıyla yakıştıyor ve bir şans vermenizi istiyorsa karşınızdaki kişide size karşı bir hoşlantı söz konusu değildir ve tüm hissiyatları arkadaşçadır. Çok düşükte olsa bir ihtimal karşı taraf bakalım ne yapacak diye bir test amaçlı bunu söylemiş olabilir. Böyle bir durum varsa da sizin vereceğiniz cevaplar bu ilişki de belirleyici olacaktır.

Size dokunuyor mu ?

İnsanlar sevdiğine dokunma eğilimindedir. Özellikle özel hisler beslediği insanlara dokunmak seven insan için büyük bir mutluluk kaynağı olabilmektedir. Erkekler söz konusu flört olduğunda kadınlardan daha fazla dokunma eğiliminde oluyorlar. Mesela bir kapıdan geçerken omzunuza veya belinize dokunabilirler. Bunlar küçük ve ince hareketlerdir, ancak sizin hakkınızda nasıl hissettiğine dair ipucu barındırırlar.

Sık zaman geçiriyor musunuz ?

Sık zaman geçirmek en kafa karıştıran hareketlerdendir. Sizden gerçekten hoşlanıyor da olabilir , arkadaşça vakit geçirmekten hoşlanıyor da olabilir. Burada buluştuğunuz zaman aranızda geçen muhabbetin içeriği size daha fazla fikir vermeli. Sizden başkası ile buluştuğunda canı sıkılıyor mu ? sizi özlemiş mi ? Herşeyi en ince detayına kadar anlatıyor mu ? Hadi artık kalkalım dediğinizd de oturmak istiyor mu ya da oturmanız için başka bahaneler ortaya atıyor mu ? Bunlar varsa sizden hoşlanıyor olabilir.  Bir de buluştuğunuz zaman telefonuyla mı zaman geçiriyor yoksa sizinle mi ? Siz birşeyler anlatıyorken ağzınızın içine mi bakıyor yoksa etrafı mı süzüyor.. Bunları gözlemleyin ve benden hoşlanıyor mu ? sorunuza cevaplarınızı verin

Mesajlaşmalar

İnsan sevdiğinden sürekli haber almak ister. Her yeni gelen mesajda acaba ondan mı geldi diye gözünü hemen telefona diker. Eğer attığınız mesajlara kısa sürelerde cevaplar alıyorsanız , youtube , instagram vb sosyal medya sitelerindeki eğlenceli videoları sizlere atıyorsa kesinlikle özel ilgi alanındasınız diyebiliriz. Hoşlanma belirtileri arasında kesinlikle mesajlaşma ilk sıralarda yer alır. Siz de sürekli o kişiden mesaj bekler hale geldiyseniz Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri kesinlikle söz konusudur.

Baş başa görüşmek istiyor.

Benden Hoşlanıyor mu ? Sorunuza net bir cevap olabilecek hoşlanma belirtilerinden biri de Baş Başa Görüşme istekleridir. Kalabalık bir arkadaş grubunda bir araya gelmek ile baş başa olmak arasında birlikte geçirilen zamanın kalitesi olarak büyük fark vardır. Kalabalık bir grupsanız ama o sadece sizi görmek istiyorsa sizden kesinlikle hoşlanıyor!

Ekstra kibar ve düşünceli davranışlar

Sizden hoşlandığını düşündüğünüz kişinin size karşı olan davranışları da, aranızdaki ilişkinin arkadaşlık mı yoksa arkadaşlıktan öte mi olduğu konusunda size bilgi verebilir. Özellikle kadınlar hoşlandığı erkeğe karşı daha kibar ve daha düşünceli olma eğilimine girer. Arkadaşlarıyla farklı bir iletişim dili kuruyor , size karşı bambaşka bir hal alıyorsa siz kesinlikle o insan için özelsinizdir.  Eğer arkadaşınız sizinle konuşurken kelimelerini özenle seçiyor ve sizi incitmemeye çalışıyorsa kalbinizde daha derin bir yerleri hedeflediği için olabilir.

Benzer konularda daha fazla içeriklere ulaşmak için ilgili kategorimiz : Yeni Aşklar

Genel Kültür , Sağlık , Teknoloji , Sosyal Medya gibi konularda bilgi almak istiyorsanız BilmeyenKalmasin.Com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum
  1. […] arkadaş olarak mı gördüğünü ya da sizden hoşlandığınımı merak ediyorsunuz ? O halde buraya tıklayarak ilgili yazımızı […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.