Take a fresh look at your lifestyle.

Evli Adama Aşık Olmak Mümkün Mü ? Neler Olur ? Günah mı ?

Evli bir adama aşık olmak ne demektir ? Bunu yaşayanları neler bekliyor ? Evli adam başkasını sever mi ? Evli adamdan hamile kalmak ve evli adama aşık olmak günah mı gibi konuları işleyeceğiz. Evli adamların kullandığı en basit tavlama yöntemleri , kendilerini masum göstermek için kullanacakları durumlar ve daha bir çok şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Evli Adama Aşık Olmak Mümkün mü ?

Evli adama aşık olmak mümkün olsa da bu kesinlikle sizin için yanlış bir karar olacaktır. Eğer gerçekten saf ve temiz duygular ile bağlandıysanız sizin için gerçekten çok üzgünüz. Çünkü sizi ilerleyen günlerde acı dolu günler bekliyor demektir. Kendinizi “ama onu sevmiyor , beni seviyor” diyerek boş vaatlerle kesinlikle kandırmaya çalışmayın ve şunu da unutmayın bugün size söylediği güven dolu sözcükleri zamanında karısına da evliliğe ikna etmek için söylemişti. Bugün o kadın için şartlar nasıl değişti ise yarın sizin için de şartlar aynı şekilde değişecektir. Bugün başkasına yapılan yarın size yapılacaktır.

evli adama aşık olmak

Evli Adamın Sevgilisine Ne Denir ?

Evli adamın sevgilisine kuma denir. Kuma olmak bir kadının, evli bir erkek ile eş haline girmiş olması anlamına gelmektedir. Kuma olmanın belli bir sayısı yoktur. Resmi nikahlı eş dışında , erkeğin ilişki yaşadığı tüm kadınlar birbirinin kumasıdır. Kumalık durumunda hiç bir yasal hak yoktur. İlişki yaşanır ve biter.

Resmi nikahlı eşten boşanma olmadığı sürece bu durum değişmez. Yani dini nikah , kendi aralarında yapılan söz , nişan gibi etkinliklerin yasal anlamda hiç bir gerçeklik olgusu taşımadığından kumalık değişmeyecek , o evli erkeğin kuması olmaya devam edeceksiniz.

Evli Adam Başkasını Sever Mi ?

Her ne kadar sizi sevdiğini söylese de sahip olduğu bu duygularda ne kadar gerçekçi olduğu mutlaka dikkate alınmalı ve araştırılmalıdır. Örneğin sizi gerçekten seven evli bir adam , mevcut eşi ile boşanmayı göze almış demektir. Eğer sizinle tanıştığı ve ilişkiye başladığı gibi çıkıp mevcut karısına herşeyi anlatır ve boşanmak istediğini dile getirirse , sizi sevdiği konusunda somut bir adım attığını görebilirsiniz. Bunun dışındaki tüm “şimdi değil sonra söyleleyeceğim , şimdi zamanı değil , hastaydı söyleyemedim , üzgündü söyleyemedim , kızgındı söyleyemedim , zamanım olmadı söyleyemedim” gibi bahaneleri kesinlikle kabul etmemeniz gerekir. Bu o kişinin sizi aslında sevmediği sadece belli çıkarları olduğu ve bu çıkarlar doğrultusunda sizinle ilişki yaşadığının açıkça ispatıdır.

Evli Bir Adamın Boşanmama Sebepleri ( Bahaneleri )

Genellikle boşanmamak için çocukları ortaya koyarlar. Çocukların eğitim öğretim hayatı etkilenmesin diye şimdi söyleyemem derler. Böylece çocukları için de düşünceli bir baba profili çizmiş olurlar. Gerçekte ise zaten başkasını seven bir adam evdeki karısına karşı huzursuz hareketler sergiler. Bu durum kadına yansır. Evdeki kadının mutsuzluğu , baktığı çocuga yansır. Babasının ilgilenmediği , annesinin mutsuz olduğu bir çocuk zaten eğitim öğretim hayatında başarılı olamaz. Dolayısıyla çocuklarının üzülmemesi ya da eğitim hayatlarının etkilenmemesi sadece bi bahanedir.

Bir başka bahane de ben boşanırsam o ( eski eş ) yaşayamaz. Ona ben bakıyorum. Aç kalır sefil kalır. Eğer eşinin çalışmasına izin vermiyor ve ailenin finans yükünü kendi çekiyorsa tabi ki de eşi parasal olarak zor durumda kalacaktır ama boşanma durumunda mahkeme eski eşe nafaka bağlayacağı boşanan kadın kendi ayakları üzerinde durabilir. Yine eski eş çalışabilir eğer çalışabilecek durumda değilse devlet tarafından verilen sosyal yardımlardan faydalanabilir. Yani karısından boşanmak için bu da bir bahane değil.

“Çocuklar sebebiyle zaten sık sık görüşmek zorundayım ” kelimesi de yine bir başka bahanedir. Zaten çocukları ile çok ilgili bir baba , başka sevgililer yapacak zamanı çocuklarına ayırırdı. Evli adama aşık olmak bu tür bahanelerle sizi karşı karşıya getirecektir.

Evli Adama Aşık Olmak , Birlikte Olmak , Hamile Kalmak

Yapılabilecek en büyük hata herhalde evli bir adamla birlikte olmak ve ondan hamile kalmaktır. Bu hem sizin için hem doğacak olan çocuğunuz için çok yıpratıcı olacaktır. Evdeki hanımı ve çocukları ile ilgilenmeyen bir adam sizi de yarın öbür gün üstelikte çocukla yüz üstü bırakacaktır. Çocuk büyürken sürekli size babasını soracaktır. Ona düzgün bir baba profili verememek sizi günden güne daha çok üzecektir. Evli adama aşık olmak ne kadar yanlış ise , ondan hamile kalmak yapılabilecek en büyük hatadır. Böyle bir durum yaşamanız halinde erkeği , sözünde durması ve size nikah kıyması konusunda zorlamalısınız. En azından bir boşanma durumunda çocuğunuza maddi anlamda birşeyler bırakabilirsiniz.

Eğer hiç bir şekilde sizinle nikaha yanaşmıyor ise ve sizin de bakacak gücünüz yok ise belki de çocukla ilgili farklı senaryolar düşünmeniz gerekebilir. Bu da bir anne için gerçekten en çok üzüntü veren acı olacaktır.

Evli Adama Aşık Olmak Günah Mı ?

Evli olan bir adam ya da kadına farklı duygular ile bakmak ahlaken yanlış bir davranış olduğu gibi Evli olan bir kadına ya da erkeğe seni seviyorum şeklinde bir şeyi ihsas ettirmek dinen de haramdır. Mevcut olan yuvayı bozmak demektir. Yuva yıkanın yuvası olmaz lafı da boşuna söylenmemiştir. Yıktığınız ya da yıkacağınız yuvada kalanların göz yaşları sizin mutluluğunuza engel olacaktır.

Evli Adama Aşık Olmak Suç Mu ?

Evli adama aşık olmak yasal olarak bir suç değildir. Yani ilişkiniz eşi tarafından öğrenildiğinde sizinle ilgili bir sıkıntı çıkmayacaktır. Sıkıntı evli iken başka kadınla birlikte olan erkeği ilgilendirecektir. Resmi nikahlı olan bayan , kocasına zina davası açabilir ve yüklü tazminat talebinde bulunabilir.

Eski medeni kanun’da “Madde 440- Zina eden karı hakkında altı aydan Uç seneye kadar hapis cezası tertip olunur. Karının evli olduğunu bilerek bu fiilde ortak olan kimse hakkında da aynı ceza hükmolunur.” Sekli ile eski Türk Ceza Kanununda suç olarak düzenlenmiş’tir.

Günümüzde zina suç olmayıp boşanma davasında ağır kusur sebebidir. Kısaca söyleyecek olursak; boşanma davasında kusurlu taraf velayet, nafaka, tazminat gibi pek çok haktan mahrum kalır. Bu şekliyle aldatılan eş (hem kadın- hem de erkek) boşanma davasında karşı taraftan maddi ve manevi olarak ciddi anlamda tazminat alma hakkına sahiptir. 

Bu yazımızda anlattığımız durumlara düşmemek için evli adamlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Sizi çok sevdiğini söyleyen ama karısını boşamayan bir adamdan koşarak uzaklaşın ve yeni sevgili bulma yollarını araştırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.