Take a fresh look at your lifestyle.

Strapon Ne Demek ? Ne İşe Yarar ? Çeşitleri Nelerdir ?

Bu yazımızda Strapon ne demek ? sorunuzun cevabını detayları ile birlikte oldukça basit bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Strapon nedir ? Strapon ne işe yarar ? Strapon çeşitleri nelerdir ? Gibi sorularınız var ise kesinlikle doğru yerdesiniz. Şimdi konumuzu anlatmaya başlayalım

Her insanda bir takım cinsel istekler mevcuttur. Bazıları kimi insanlarda çok fazla iken kimisinde ise daha azdır. Özellikle erkekler de cinsel istek , bayanlara göre genelde daha fazladır. İnsanın doğası gereğince bu cinsel istekler daha çok karşı cinsi arzulama yönündedir. Erkekler , bayanları arzularken , bayanlar da erkekleri arzulamaktadır. Ama bazı durumlarda farklı eğilimler gözlemlenebilir yani erkeğin , erkeğe ilgisi olabildiği gibi , kadının da kadına ilgisi olabilir. Erkekler arasında yaşanan ilişkilerde ” geylik ” söz konusu iken kadınlar arasında yaşanan ilişkilerde “lezbiyenlik ” söz konusudur. İki kadın arasında cinsel yönde bir ilişki yaşanırken tam anlamıyla zevk alabilmek için erkek cinsel organına ihtiyaç duyulabilir. İşte bu durumda Strapon kullanılır .

strapon ne demek neden ihtiyaç duyulur

Strapon Nedir ? Strapon Ne Demek ?

Strapon , Belden bağlamalı kemerli protez yani suni bir yapıya sahip penistir. İlişki sırasında erkek rolünü üstlenmek isteyen bayan kasık bölgesine bu ürünü belinden bağlar ve strapon yardımı ile ilişkiye devam eder. Daha çok lezbiyen ilişki yaşayan bayanlar tarafından kullanılsa da , ereksiyon sorunu yaşayan ve partnerini tatmin etmekte zorluk çeken erkekler tarafından da Strapon tercih edilir.

Strapon Ne İşe Yarar ?

Strapon ne demek diye tanımını yaptıktan sonra şimdi ne işe yaradığından bahsedelim.

 • Lezbiyen ilişkilerde bir tarafın erkek rolünü almasına ve karşıdakinin daha fazla zevk almasına yardımcı olur.
 • İktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler tarafından kullanılarak partnerinin yaşanan cinsel ilişkiden zevk alması sağlanır.
 • Erkek – Kadın ilişkilerinde fantazi amacıyla kadın tarafından kullanılarak erkek partner üzerinde kullanılabilir
 • Çoğunlukla yalnız kadınlarda kendini tatmin etme amacıyla kullanılabilir.

İlişkilerde Strapon Kullanmak

İlişkilerde strapon kullanmak özellikle yabancı ülkelerde oldukça fazla iken ülkemiz de pek tercih edilmemektedir. Özellikle biseksüel ilişkilerin dinimizce Günah kabul edilmesi bu tür aletlerin kullanımını da ikinci planda bırakmıştır. Öte yandan cinsel fantazileri olan insanların mutlulukları açısından da gerekli bir üründür.

Strapon Çeşitleri Nelerdir ?

Strapon ne demek yazımızda , straponun tanımını yaptık ve ne amaçlarla kullanılabileceğine değindik. Şimdi Strapon çeşitlerine değinelim.

İçi Dolu Strapon : Lezbiyen ilişki yaşamayı tercih eden çiftler ile biseksüel ilişki yaşamayı tercih eden çiftlerin daha çok talep ettiği strapon çeşididir.

İçi Boş Strapon : Ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerin çoğunlukla tercih ettiği modeldir.

Titreşimli ve Su Fışkırtmalı Strapon : Diğer çeşitlerden farklı olarak bu straponların titreşim yapma ve su fışkırtma özellikli olanları da mevcuttur.

Strapon Nerden Bulabilirim ?

Strapon gibi ürünler seks oyuncakları olarak geçmektedir. Bu tür ürünleri ikamet ettiğiniz yerlerdeki seks hoplarda bulabilirsiniz. Bu tür ürünleri satın alırken genel de utanma ve kimliğin ifşa olmaması istenebilir. Bu sebeple bir çok kişi internette sipariş vererek bu tür ürünlere sahip olabilmektedirler. İnternet üzerinden Trendyol , N11 , Hepsiburada gibi popüler internet alışveriş mağazalarından alabilirsiniz. Ürünlerin fiyatları kullanılan malzemelerin kalitesine , özelliklerine , fonksiyonlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Cinsellik ile ilgli daha fazla yazımızı okumak için ilgili kategorimiz : Cinsellik

Strapon Ne Demek isimli yazımız için sizlerden gelen sık sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir.

4 Yorumlar
 1. […] Strapon Ne Demek ? Strapon Ne işe yarar ? Çeşitleri Nelerdir ? […]

 2. […] İlginizi Çekebilir : Strapon Ne Demek ? Ne İşe Yarar ? Çeşitleri Nelerdir ? […]

 3. bilgiler diyor

  düzenli olarak ziyaret ettiğim sitelerden biri ve yine faydalı bir makale olmuş sap olun

 4. memur diyor

  detaylı bir makale olmuş epey faydasını göreceğimi düşünüyorum teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.